Sorin Lavric: Guvernul PSD-PNL, în frunte cu ministrul Rafila, vor subordona România intereselor OMS
Redacția
18/05/2024
Ministrul Sănătății, Alexandru Rafila și Guvernul din care face parte vor „subordona România intereselor OMS”, acuză senatorul Sorin Lavric într-un comunicat de presă.
Senatorul AUR face referire la tratatul pandemic al OMS, care pregătește „răspunsul global” la alte pandemii.
„Între 27 mai și 1 iunie, la Geneva, va avea loc cea de-a 77-a adunare a Organizației Mondiale a Sănătății care, potrivit tuturor informațiilor disponibile până la acest moment, prin adoptarea Tratatului de Pandemie Globală, urmărește să instaureze o nouă formă de control la nivel global. Noul tratat pentru gestionarea pandemiilor are drept obiectiv crearea unei structuri ale cărei reglementări vor fi obligatorii pentru toate cele 194 de state membre eliminând, astfel, dreptul suveran al fiecărei țări de a legifera în ceea ce privește prevenirea, pregătirea și răspunsul la eventualele pandemii.
Deși ministrul Sănătății, împreună cu întreg guvernul PSD-PNL, trebuia să ofere de urgență explicații cu privire la implicațiile pe care acest tratat îl va avea asupra suveranității naționale a României, precum și asupra vieții și sănătății românilor, Rafila a stat ascuns ca un șobolan, refuzând orice dialog cu opoziția, sau cu mass-media, pe acest subiect de o maximă importanță pentru viitorul țării noastre. O sfidare crasă care demonstrează nu numai un imens dezinteres față de viața românilor, ci și faptul că acest guvern de trădători, după ce au subordonat România intereselor Comisiei Europene, acum se pregătesc să o subordoneze și intereselor OMS.
Pentru a înțelege mai bine ce urmează să se întâmple după ce acest Tratat de Pandemie Globală va fi adoptat, este suficient să ne amintim toată teroarea la care au fost supuși românii în timpul pandemiei care tocmai s-a încheiat când, fără voia lor, au fost închiși în case, li s-au limitat drepturile prevăzute de Constituției, iar foarte mulți au fost forțați de către angajatorii lor să se vaccineze cu un ser experimental care, așa cum vedem astăzi, prezintă numeroase efecte secundare care le afectează sănătatea în mod negativ.
De aceea, la alegerile din acest an este imperios necesar ca românii să vină la vot nu doar pentru a-și apăra drepturile și libertățile prevăzute de Constituție, ci să lupte pentru propria sănătate. România trebuie să iasă urgent de sub jugul OMS pe care trădătorii de la PSD și PNL au acceptat să-l pună țării noastre în schimbul perpetuării lor la putere”, a acuzat Sorin Lavric.
VOTATII CRIMINALII !!! Cititi si analizati sa aflati singuri adevarul nespus : ,, El este cel de-al treilea motociclist mort în cumplitul accident de lângă Iaşi. Irinel nu a avut nicio şansă în urma impactului – EXCLUSIV FOTO’’ https://www.bzi.ro/el-este-cel-de-al-treilea-motociclist-mort-in-cumplitul-accident-de-langa-iasi-irinel-nu-a-avut-nicio-sansa-in-urma-impactului-exclusiv-foto-4985691
Pe 19 Mai 2024, in apropierea comunei Codaiesti Judetul vaslui, la limita cu Judetul Iasi, a avut loc un cumplit accident. Zoiarul ,,Buna ziua Iasi’’ a relatat accidentul si a indus ideea ca in accident au fost implicate doar doua motociclete si o masina. Ba au gasit si un martor mincinos care a declarat ca a fost primul la locul accidentului, si a ajutat cum a putut la stingerea incediului care cuprinsese masina lovita de prima motocicleta care s-a lovit de masina, si de la benzina din rezervor a luat foc, arzand si motociclistul care era mort deja. Din articolele BZI si din pozele de la fata locului, initial se poate intelege ca primul motociclist a depasit motocicleta pe care se afla un tanar si logodnica sa, si ei morti, si apoi taind curba
intr-o ,,curba deosebit de pericuiloasa’’ si fara vizibilitate, a lovit masina, iar ,,soferita fara experienta s-a pierdut la volan si a intrat pe contra-sens’’, blocand drumul celei de-a doua motociclete care s-a lovit de ea.
Zoiarul si cei care comenteaza vor s-o scoata vinovata pe soferita care conducea masina cu numar de VS, pentru a ascunde adevaratul faptuitor. Apoi a mai aparut un barbat care a declarat ca a participat la stingerea vegetatiei care ardea, incendiu stins in final de pompieri. Asadar martorul mincinos este contrazis de cel de-al doilea martor care nici el nu spune totul, sau nu este intrebat intentionat si altceva.
Mai tarziu, acelasi Zoiar spune ca a gasit alti martori care au spus cum s-a petrecut accidentul, in asa fel incat toata vina cade asupra primului motociclist, si pentru ca motociclistii si femeia de pe a doua motocicleta sunt morti, se continua povestea incriminarii lor, dand apa la moara celor intreresati sa ascunda adevarul. Asadar primul martor este contrazis si de Zoiar, cand spune ca a fost singurul care a fost la locul accidentului, ca sa nu spuna ca a vazut accidentul ca si alti martori.
Pentru ca o poza face cat o mie de cuvinte, am sesizat ca la locul accidentului a mai fost o masina care si-a lasat o roata pe sosea si a ajuns arzand pe aratura, in plan indepartat – poza nr. 59. Privind cu mai multa atentie am descoprit ca a fost si a treia masina acoperita cu o panza alba, langa care elicopterul SMURD a avut treaba si a luat una sau mai multe victime – pozele 54,56,58. Despre cele doua masini nu se aminteste nimic in articolele Zoiarului, si nici Martorul mincinos nu spune nimic.
In poza nr. 57 se vede si a doua motocicleta, a primului motociclist despre care Martorul mincinos spune ca a luat foc odata cu motociclistul, unde se vede clar ca motocicleta nu este arsa. Asadar focul a fost declansat de masina din poza 59 si din alte poze in care se vede masina stinsa pe aratura. Zoiarul nu binevoieste sa spuna adevarul despre accident, lasand sa se inteleaga ca mortii sunt vinovati.
Fiind campanie electorala si CRIMINALII din toate partidele Criminale umbla prin tara sa prosteasca prostii, este posibil ca macar una dintre masini sa fie a unui pulitruc CRIMINAL, de aceea Zoiarul tace si intervieveaza MARTORI MINCINOSI, scriind articole la comanda.
Alta expolicatie nu exista, dat fiind aceasta secretomanie despre cele doua masini si despre victimilele salvate care ar putea face lumina in acest caz. Poate cel care a provocat accidentul a scapat cu zile si nu vrea sa vorbeasca lasand vina asupra mortilor. Alta explicatie nu exista decat aceasta:
macar una din cele doua masini este a unui politician CRIMINAL care este aparat de Zoiar si de Politia Complice si la GENOCIDUL asupra poporului roman.
Bântue teroarea Ţara
Azi am fost iar cenzurat
Plânge codrul, pânge marea
Pentr-un neam terorizat
Felicitari Dlui Robert Horvath pentru mesajul transmis permanent noua romanilor cat de important este pentru a supravietui ca TARA SI NEAM sa ne trezim si sa avem curajul sa ne aparam TARA, ISTORIA NATIONALA , VALORILE SI TRECUTUL asa cum au fost si sunt ele nedenaturate nici de rusi, nici de americani, si mai cu seama nici de catre evrei care NE-AU INTERZI ISTORIA NATIONALA si ne IMPUN asa zisa „istorie a holocaustului” si conducatori VENETICI ajutati de magistrati, generali, „intelectuali” si prelati, TOTI dar absolut toti si inculti si tradatori de TARAsi NEAM!
Romani, vin alegerile! Alegeti-va ca conducatori doar cetateni cu sange si suflet romanesc, prima conditie pentru „SALVAREA, REINTREGIREA PROGRESUL, SUVERANITATEA SI INDEPENDENTA ROMANIEI” indiferent si independent de parteneriate, religii si sistem social!
Romani! O tara si un neam se apara si cu diplomatie dar si cu ARMA IN MANA! deci nu ezitati sa urmati indemnul eminescian ” la arme”
LIE-CIOCÂLIE, Soprana Rodica Annghelescu
Cu orchestra Ansamblului Artistic CIOCÂRLIA al MAI
Dsirijor Marian Alexandru
Strofa I. (Maria Lătărețu) Lie, ciocârlie
Ce ți-a venit ție
De cânți pe câmpie
Singură pe lan,
Singură pe lan…
Fără ciocârlan?
Strofa II. (Maria Ciobanu) Lie, lie, ciocârlie,
Ia să-mi spui tu mie,
De ce zbori în vânt
Și dai de pământ,
Și dai de pământ?
Lie, lie, ciocârlie,
De ce cânți pe lan,
Fara ciocârlan?
Ce stai pe câmpie,
Singură, pustie?
Lie, lie, ciocârlie.
Strofa III. (Maria Ciobanu) Ce nu cânți pe vale,
Unde-i mai răcoare,
La izvoare reci,
Ori vrei să mă-ntreci?
Lie, lie, ciocârlie!…
Lie, lie, ciocârlie!…
Strofa IV. (Marin Voican)
Lie, lie, ciocârlie!…
Tril de veselie
Dor și bucurie
Primăvara vine
Odată cu tine
Lie, lie, ciocârlie!…
Lie, lie, ciocârlie!…
Lie, „Ciocârlie!…”
Mama Românie –
Cântecul ți-l știe,
Că i-ai dat în lume,
Faimă și renume!…
Lie, lie, ciocârlie!…
Lie, lie, ciocârlie!…
Singura care este hotarita sa aboleasca tratatul cu OMS este Sosoaca. Lavric joaca teatru, e agentul ocultei , i s-a dat voie sa-l critice pe Rafila ca sa atraga o parte din cei radicalizati , dar in realitate merge pe aceasi Agenda a exterminarii poporului prin vaccinare . Cind Sosoaca a expus in parlament masinatiunile , Lavric, Tirziu si seful lor de galerie , strigau din toti bojocii , „taci Diana ” si au dat-o afara din partidul lor.
Care vreti sa cititi Tratatul de genocid , il aveti aici in pdf :
https://apps.who.int/gb/inb/pdf_files/inb9/A_inb9_3-en.pdf
NU înțeleg, până în prezent nu am fost subordonnați ? Atunci de ce trebuie ca Rafila și allți nemernici strigă să cerem afilierea la OMS ?
OMS s-a dovedit a fi arma descreeraților care se spune că conduc lumea.
S-au scris multe despre flagelul OMS. El coordonează popoARELE PENTRU A LE DIRIJA SPRE ARMA BIOLOGICĂ NUMITĂ VACCIN.
OMS dirijează programele impuse de demonii Forului Economic Mondial cu motivarea reducerii populației planetare.
Cine a creeat propaganda cu covid 19 ? Cine a obligart popoarele lumii să cumpere vaccinueri letale ? Oare popoarele au uitat binele pentru ucderea în masă a lumii ? Călăii noștrii din fruntea sistemului sanitar mai cred în afacerea cu vaccinuri letale că vindecă ? Oare Varanii noștrii din PSD,PNL,UDMR, au avut mari beneficii din afacerea cu vaccinurile cumpărate cu sume uriașe ? Sunt ei în slujba marilor călăi ai lumii, care să ducă lumea spre abator cu șiretilcuri ? S-a mai dat informații că prin OMS s-au plătit medici în fiecare spital câte unul sau doi care să aplice medicamente care să li se accelereze boala spre trecerea lor în neființă.
Pemierul Slovaciei a fost asasinat tocmai pentru zelul său de slujbaș al globalizării. Slugoii noștrii care aplică minciuni de ademenire spre ucidere un fel de dresori, care până la urmă vor sfârși ca VICTIME ale celor dresați ?
Nu vreau să fie amenințare, ci mai degrabă o atenționare. Moartea provocată lumii se va termina cu moartea dresorilor.
Deși au la îndemână elitele ocultei arme sofisticate ca:geo-fizice,meteo,tip laser,etc, cu care deja le-au pus și pe acestea în funcțiune, dar sunt mai vizibile, nu sunt atât de abile ca cele din programele de pandemii.
Dumnezeu să ne apere că mulți neevrei sunt puși în slujba satanei.